8/01/2016

PCK #3: Pielęgnacja cery, podstawy pielęgnacji, jak pielęgnować skórę

Hej hej :)

Dzisiaj pora na podstawy pielęgnacji skóry. Każda z Was jest inna, ma inną cerę i jej potrzeby, ale są takie czynności, których nie da się uniknąć i powinno wykonywać się je regularnie - codziennie. 
Oczyszczanie skóry


Oczyszczanie skóry, a zwłaszcza skóry twarzy to nie mycie wodą z mydłem. Mydło tradycyjne jest niewskazane do mycia żadnego typu cery twarzy. 

Nie ważne, że wieczór doczyszczyliśmy twarz - po nocy grodzi się na niej sebum, kurz, więc poranek powinniśmy zacząć od umycia twarzy delikatnym żelem dostosowanym do jej potrzeb. Zawsze po umyciu twarzy przecieramy ją tonikiem, by przywrócić jej odpowiednie Ph. 

Tonik nie służy do mycia ani demakijażu twarzy - o czym sporo osób nadal nie wie!
Wieczór powtarzamy rytuał, z tym, że zaczynamy od demakijażu (jeśli byłyśmy umalowane).


PeelingOdpowiednia pielęgnacja skóry nie może obejść się bez peelingu. W zależności od potrzeb wykonujemy go około 2 razy w tygodniu. Więcej o peelingach i dostosowaniu ich do potrzeb skóry będzie w kolejnej notce (KLIK). 
Każda skóra potrzebuje peelingu - złuszczamy nim martwy naskórek i sprawiamy, że skóra jest zdecydowanie gładsza, kosmetyki pielęgnacyjne lepiej się wchłaniają a podkład wygląda zdecydowanie lepiej. 


NawilżanieCzęsto zapominamy, że odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa - ten błąd robią najczęściej posiadaczki cer tłustych i mieszanych. Nawilżona skóra jest miękka, gładsza i lepiej absorbuje substancje odżywcze z kosmetyków. Osoby z cerą tłustą powinny wybierać kremy beztłuszczowe, jest ich na rynku coraz większy wybór.
Buziaki :*

2 komentarze:

  1. Teraz jest modna ta koreańska pielęgnacja :) Z tym że ma ona aż 10 etapów :D Nie miałam jeszcze okazji jej próbować. Widzę, że muszę się trochę bardziej postarać w pielęgnacji skóry twarzy, bo marnie z tym u mnie bywa :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Honorata Osowska5 sierpnia 2016 10:37

    świetnie to zobrazowalas❤ widze ze pielegnacja to nie tak proste. Trzeba to robic dokladnie❤

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że ze mną jesteście :*