8/02/2016

Blogowanie: Tło do zdjęć i dodatki za grosze :)

Hej hej :)

Pod moim ostatnim postem na jednej z grup Facebookowych były pytania o moje tło do zdjęć, więc spieszę ze ściągą, jak ja to zrobiłam za grosze.

Kupiłam 1 sztukę (kawałek o wymiarach 45x50 - jest zupełnie wytarczający) wybranego wzoru tutaj: http://allegro.pl/okleina-meblowa-samoprzylepna-500wzorow-45x50cm-gm-i5808581781.html
Potem poszłam do stolarzy za rogiem po pilśnię. Za pierwszym razem zrobiłam błąd i wzięłam idealne wymiary - tło lekko strzępi się na brzegach. 

Zamówiłam kolejne dwa wzory okleiny i tym razem wzięłam wymiar pilśni większy - zdjęcie zawsze można wykadrować lub przyciąć. 

Pilśnia zwykła jest z jednej strony biała a z drugiej beżowa - kupując dwie okleiny mamy cztery tła do zdjęć. Ja trzecią pilśnię wzięłam w kolorze drewna , więc tym sposobem kupując trzy różne wzory okleiny mam 6 różnych kolorów tła. 

Wklejam zdjęcie mani oraz kosmetyków na moim pierwszym tle, zresztą już mieliście okazję widzieć je nie raz na blogu - na zdjęcia kolejnego tła musicie poczekać, bo zrobiłam je dosłownie godzinkę temu :)Garstkę kamyczków mój M. zdobył mi gdzieś za free, teraz planuję wybrać się nad rzeczkę po otoczaki. "Ukradnę" gdzieś też garstkę zwykłego, grubszego żwiru ;) Na alie również są kryształki, kamyczki, sztuczny mech - planuję sukcesywnie dokupywać :)

Tu zdjęcia świeżutkich teł, niekadrowane, żeby pokazać Wam, jak to całościowo wygląda. Sorki za rozbłysk flesza, ale nie chciało mi sie bawić z dyfuzorem, tylko pstrykłam na szybko :) Do tego na alie kupiłam sztuczny bluszcz (http://www.aliexpress.com/item/Artificial-Ivy-Leaf-Garland-Plants-Vine-Fake-Foliage-Flowers-Home-decor-7-5-feet-for-wedding/32565876554.html?spm=2114.13010608.0.108.aRbSvr ) - dopiero po zakupie zorientowałam się, jaki on wielki, czekam na razie na dostawę. EDIT:

Właśnie za całe 10!!! złotych kupiłam takie cuda - 4 rodzaje kamieni, w tym piękne szkiełka, które chodziły za mną od dawna oraz kilka sztuk płytki kamiennej. 
Na razie zdjęcie na świeżo, idę je zaraz myć i suszyć :D 


Buziaki :*

3 komentarze:

  1. Świetny pomysł na post i na pomoc innym ;) Ja używam stołu w kuchni lub pokoju (jedne biały a drugi czarny ) a dodatków do zdjęć nigdy dosyć - podoba mi się pomysł z bluszczem :) chyba kupię ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny patent! Ja na ogół wykorzystuję po prostu białe biurko, ale takie urozmaicenie mogłoby się fajnie sprawdzać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo przydatny wpis. Zawsze mam problem z doborem tła i dodatków przez co często moje zdjęcia wyglądają podobnie.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że ze mną jesteście :*