10/08/2015

Książki do których wracam

Hej hej :)
Dzisiaj mam dla Was kolejne zestawienie - tym razem kilka książek, które lubię od czasu do czasu przeczytać ponownie. Gatunkowo - cały przekrój - od książek dla młodzieży, po "bajki" dla dorosłych. Może któraś z nich Was zaciekawi? 

Kolejność zupełnie przypadkowa ;) 


1. Alex Haley - KorzenieWasi rodzice pewnie pamiętają telenowelę nakręconą na jej podstawie, i głównego bohatera - Kunta Kinte. Książka opowiada historię rodziny autora, poczynając od Kunta Kinte, który został porwany z okolic rodzinnej wioski w Gambii. Towarzyszymy kolejnym potomkom rodu, aż do Alex'a, który podejmuje się uwiarygodnienia rodzinnej historii, przekazywanej z ojca na syna. Opowieść o potomkach Kunty jest zarazem historią niewolnictwa w Ameryce, przybliża nam życie osób, którym przyszło wieść żywot niewolników. 


2. Halina Rudnicka - Chłopcy ze StarówkiTo chyba mój rekord jeśli chodzi o liczbę powtórzeń :D Jako dziecko i nastolatka wracałam do niej przynajmniej raz w roku. Książka opowiada o przeżyciach grupki chłopców, a w szczególności Wojtka, w zniszczonej wojną Warszawie. Chłopcy mieszkają na zrujnowanej Starówce, niektórzy już wiedzą, że zostali sierotami, niektórzy żyją nadzieją, że jeszcze odnajdą swoich krewnych.3. Dan Brown - Kod da Vinci
Tej książki chyba nie muszę nikomu przedstawiać, kilka lat temu był na nią wielki boom. Historyjka o potomkach Jezusa, poszukiwania ich i dowodów na ich istnienie. We wszystko wplątany jest kustosz Luwru, jego wnuczka i profesor Langdon. Jeśli lubicie książki sensacyjne, thrillery to na pewno ta pozycja przypadnie Wam do gustu. Ale zaraz, ktoś jeszcze tego nie czytał? ;P) 


4. Saga o Ludziach LoduAktualnie czytam po raz 3 <3 Bajeczka dla dorosłych, opowieść o rodzie Ludzi Lodu który zmaga się z przekleństwem i swoim strasznym potomkiem. Sporo przemocy, romansu, seksu, sił nadprzyrodzonych i czego jeszcze tylko chcecie :D Idealna lektura na zimę, 46 tomów sprawia, że przez dobrych parę dni będziemy mieć towarzystwo ;) 


5. Stephen King - Bezsenność.


Czytałam chyba trzy razy ;) Opowieść o cierpiącym na bezsenność Ralphie. Brak snu sprawia, że zaczyna widzieć aury ludzi, jego oczom ukazuję się dziwne postacie, które towarzyszą śmierci znanych mu osób. Do tego główny bohater wplątuje się w aferę, która trzęsie całym miastem. Chcecie wiedzieć więcej? Koniecznie przeczytajcie :) 


6.  Frances Hodgson Burnett - Mała księżniczkaOpowieść o dziewczynce, która wprost z Indii trafia do szkoły dla dziewczynek w Anglii. Wszystko jest dobrze do czasu, gdy okazuje się, że jej jedyny opiekun, ojciec - umiera. Dziewczynka, do tej pory rozpieszczana niczym księżniczka - musi zacząć zarabiać na swoje utrzymanie.
Znacie te tytuły? A może polecicie mi coś ciekawego? Buziaki :*

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że ze mną jesteście :*